MITT ABONNEMENT

ABONNEMENT

MIN KONTO

REDAKSJONELT INNHOLD

STOLTE BIDRAGSYTERE

MARKEDSFØRING

LEDERKURS

Videokurs
Lederkurs (kommer snart)
Annonser ditt kurs (kommer
snart)

LEDERJOBB

Se alle stillinger (kommer snart)
Utlys lederstilling (kommer
snart)

ANNONSØRINNHOLD

KONTAKT

FØLG OSS

LederNytt er medlem av Fagpressen og underlagt presseetikken gjennom Fagpressens medlemskap i Norsk Presseforbund.

Kurs i Reiseregninger

Delta på dette kurset og få en grundig gjennomgang av reglene for utbetaling og behandling av utgiftsgodtgjørelser og utgiftsrefusjoner ved reise i Norge og i utlandet. 

TEKST: Redaksjonen – Ledernytt

PUBLISERT: OPPDATERT:

NYHETSBREV SØK Lag PDF Print LAGRE

Kurset har hovedfokus på statens særavtaler og forskuddstrekk- og avgiftsregler i forbindelse med utbetaling av reiseoppgjør. I tillegg ser vi på hvordan ytelsene skal rapporteres i a-meldingen.

Målgruppe

Kurset er laget for ledere, lønns- og personalmedarbeidere, og krever ingen spesielle forkunnskaper.

Agenda:

  • Hva kan den ansatte kreve å få dekket av reiseutgifter?
  • Særavtale for reiser innenlands - gjeldende fra 1. januar 2017
  • Diettgodtgjørelse på reise med og uten overnatting
  • Nattillegg - innland
  • Kilometergodtgjørelse ved bruk av egen bil mv.
  • Særavtale for reiser utenfor Norge - gjeldende fra 1. januar 2016 (videreført fram til 31. desember 2017)
  • Diett ved utenlandsreiser
  • Utlegg i forbindelse med overnatting
  • Kompensasjonstillegg utland
  • Kjøregodtgjørelse i utland
  • Refusjoner / reiseutlegg
  • Legitimasjonskrav / krav til bilag
  • Representasjon
  • Vilkår for trekk- og arbeidsgiveravgiftsfritak og innrapportering i a-meldingen
  • Skattefrie yrkesreiser og skattepliktige arbeidsreiser
  • Pendlere
  • Norske pendlere
  • Utenlandske pendlere

Etterutdanning

Visma Software har vurdert kurset til å gi følgende etterutdanning:

For revisor: 14 timer Skatt

For regnskapsfører: 14 timer Skatte- og avgiftsrett

NYHETSBREV SØK Lag PDF Print LAGRE
siste fra forsiden
Halv arbeidstid   kan ikke romme en hel jobb

Gradert sykmelding skal brukes mer konsekvent når helsen gjør det mulig. Det krever at arbeidsgiveren tidligere avklarer hvilke oppgaver, arbeidstider og belastninger som kan tilpasses. Samtidig må medarbeideren bidra til å finne løsninger som faktisk fungerer i praksis. Her får du oversikt over hva som er nytt, og hva begge parter må gjøre.

Sykefravær
Talentjakten   kan få deg til å overse dem du allerede har

Hva skjer når noen få medarbeidere får merkelappen «talent», mens resten blir stående utenfor? Billy Adamsen mener ledere bør bruke mindre tid på å plukke ut de mest lovende, og mer tid på å finne ut hva medarbeiderne faktisk kan og hva de kan utvikle videre.

Læring og utvikling
Du tror kanskje du leder godt –  medarbeiderne kan oppleve noe helt annet

Medarbeiderundersøkelsen viser gode tall. Prosjektene leveres, sykefraværet er lavt og konfliktene få. Men det betyr ikke nødvendigvis at medarbeiderne opplever ledelsen like positivt som lederen selv gjør. Forskjellen mellom egen vurdering og medarbeidernes erfaringer kan være vanskelig å oppdage, særlig når det meste på overflaten ser ut til å fungere.

Lederutvikling

Copyright © 2026 Bull Media Consulting AS.