MITT ABONNEMENT

ABONNEMENT

MIN KONTO

REDAKSJONELT INNHOLD

STOLTE BIDRAGSYTERE

MARKEDSFØRING

LEDERKURS

Videokurs
Lederkurs (kommer snart)
Annonser ditt kurs (kommer
snart)

LEDERJOBB

Se alle stillinger (kommer snart)
Utlys lederstilling (kommer
snart)

ANNONSØRINNHOLD

KONTAKT

FØLG OSS

LederNytt er medlem av Fagpressen og underlagt presseetikken gjennom Fagpressens medlemskap i Norsk Presseforbund.

Opplevelser i sentrum

Scandic St. Olavs plass

Scandic St. Olavs plass er det perfekte utgangspunkt for de som søker storby og opplevelser, eller er på jakt etter det ultimate sted for den neste konferansen.


Scandic St. Olavs Plass M&E Edderkoppen Scene side veiw.jpg

TEKST: Redaksjonen – Ledernytt

PUBLISERT: OPPDATERT:

NYHETSBREV SØK Lag PDF Print LAGRE

Vi har gleden av å ønske våre gjester velkommen til 241 nye og moderne rom. Vi kan også tilby connecting-rom og tilgjengelighetsrom for våre gjester med spesielle behov. Vår hotellrestaurant se.ua tilbyr en av de beste frokostene i Oslo (fylkesvinner i Twinings Best Breakfast 2017), smakfulle lunsjretter og et spennende og sosialt middagskonsept på kveldstid.

Scandic St. Olavs plass Lenke til et annet nettsted, åpnes i nytt vindu. får du et fullservice, moderne møte- og eventsenter med 15 møterom i tillegg til vår egen Edderkoppen Scene. Vår konferanseavdeling kan huse opptil 800 personer og har fleksible løsninger og utallige muligheter. Vi skreddersyr arrangement etter dine behov, uavhengig av om eventet er lite eller stort.

Hotellet ligger rolig til og kun et steinkast unna Karl Johans gate, Slottet og Oslo sentrum – perfekt for deg som ønsker å utforske byen. Flybussen stopper 350 meter fra hotellet, og med gangavstand til Nationaltheatret stasjon, kan du enkelt ta flytoget til Oslo Lufthavn Gardermoen.

 

BESTILL HER:nett Lenke til et annet nettsted, åpnes i nytt vindu. Lenke til et annet nettsted./ epost

Foto: Tord-Erik Andresen for Scandic Hotels


St Olavs plass restaurant se_ua.jpg
NYHETSBREV SØK Lag PDF Print LAGRE
siste fra forsiden
Halv arbeidstid   kan ikke romme en hel jobb

Gradert sykmelding skal brukes mer konsekvent når helsen gjør det mulig. Det krever at arbeidsgiveren tidligere avklarer hvilke oppgaver, arbeidstider og belastninger som kan tilpasses. Samtidig må medarbeideren bidra til å finne løsninger som faktisk fungerer i praksis. Her får du oversikt over hva som er nytt, og hva begge parter må gjøre.

Sykefravær
Talentjakten   kan få deg til å overse dem du allerede har

Hva skjer når noen få medarbeidere får merkelappen «talent», mens resten blir stående utenfor? Billy Adamsen mener ledere bør bruke mindre tid på å plukke ut de mest lovende, og mer tid på å finne ut hva medarbeiderne faktisk kan og hva de kan utvikle videre.

Læring og utvikling
Du tror kanskje du leder godt –  medarbeiderne kan oppleve noe helt annet

Medarbeiderundersøkelsen viser gode tall. Prosjektene leveres, sykefraværet er lavt og konfliktene få. Men det betyr ikke nødvendigvis at medarbeiderne opplever ledelsen like positivt som lederen selv gjør. Forskjellen mellom egen vurdering og medarbeidernes erfaringer kan være vanskelig å oppdage, særlig når det meste på overflaten ser ut til å fungere.

Lederutvikling

Copyright © 2026 Bull Media Consulting AS.