Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Austrheim forklarer at det i mange team hun jobber med, er noen som prater mye og noen som prater mindre. Noen er opptatt av detaljer og noen av det store bildet. Noen tenker raskt og noen trenger mer tid.  – Mangfold i teamet er ofte svært bra, men kan være krevende fordi vi er ulike.

Austrheim forklarer at det i mange team hun jobber med, er noen som prater mye og noen som prater mindre. Noen er opptatt av detaljer og noen av det store bildet. Noen tenker raskt og noen trenger mer tid. – Mangfold i teamet er ofte svært bra, men kan være krevende fordi vi er ulike.

Når teamet trenger å snakke bedre sammen

Ved å bli god på prosesser og teknikker for overføring av informasjon og læring mellom medlemmene i et team, kan du utnytte teamets styrker på en mye bedre måte. Vigdis Austrheim deler sine gull-teknikker for å få til denne overføringen.

Studier viser at vi motiveres mest av å få jobbe med gode kolleger. Leder bør tilrettelegge for at det kan skje.

  • Om temaserien: Teamledelse fra A-Å

    Teamledelse – denne serien tar sikte på å gi deg som leder, uavhengig av ledernivå, økt kunnskap og læring som teamledelse fra A-Å.

    Her kan du lese alle deler i denne temaserien!

    I vårt moderne arbeidsliv har teamledelse fått en fornyet oppmerksomhet fordi det er den arbeidsformen som egner seg best med utgangspunkt i mange områder. Noe som særlig kan nevnes, er: prestasjoner, kunnskapsledelse, kreativitet, innovasjon, beslutninger, arbeidsmiljø, kundeservice, salgsledelse med flere. Denne temaserien vil bli en komplett veileder for ledere som skal lede og utvikle et team eller en ledergruppe.


Allerede abonnement? Logg inn:

 

Lese mer? Velg et abonnement som passer deg

BLÅ MANN 2

En måned print + digitalt

  • LederNytt print magasin
  • LederNytt digital magasin og arkiv
  • LederNytt Pluss artikler

Kr 199,-

ledernytt lilla 2

Ett år print + digitalt

  • Print + digitale utgaver
  • Pluss-artikler på nett i 12 mnd. 
  • Digitalt arkiv med tidligere utgaver
kr 1 500,- 
grønn 2

Ett år LederNytt + 350 videokurs

  • 4 print + digitale utgaver.
  • Pluss-artikler på nett i 12 mnd. 
  • Digitalt arkiv med tidligere utgaver.
  • 350 videokurs med Videocation
kr 4 500,- 
 
Roda dame 2

Ett år - digitalt

  • Digitale utgaver
  • Pluss-artikler på nett i 12 mnd. 
  • Digitalt arkiv med tidligere utgaver
kr 1 400,- 
Rosa 2

Halvt år LederNytt + 350 videokurs

  • 2 print + digitale utgaver
  • Pluss-artikler på nett 6 mnd
  • Digitalt arkiv med tidligere utgaver
  • 350 videokurs med Videocation
kr 3 000,- 
Se flere pakketilbud her

Bli trygg på å håndtere konfrontasjoner – en lederguide

Å håndtere motgang og konfrontasjoner er en uunngåelig del av lederrollen. For mange kan det være de...
Les mer....

Skap tid til nytenkning i en travel hverdag

En arbeidsplass vil aldri være fri for travelhet. Men med en aktiv og fleksibel tilnærming kan du sk...

innovér eller dø!

Det høres kanskje brutalt ut, men hvis du ikke klarer å innovere eller utvikle virksomheten du er i,...
Les mer....

Lederblogg

Samspill og autentisk ledelse

Forstå rollene vi spiller i sosiale interaksjoner: Hvordan ledere kan navigere samspill for bedre sa...
Lederblogg

Deleger mål, ikke oppgaver - kunsten å slippe kontrollen

Delegerer du på feil måte? Dette er en av årsakene til at ledere ikke får det beste ut av sine medar...

Hvordan bygge suksess gjennom ekte engasjement

I et krevende arbeidsliv der omstilling og resultater stadig står i sentrum, ser mange ledere etter ...

Hvordan Generasjon Z tvinger oss til å lede smartere

Vi har formet og oppdratt Generasjon Z, likevel klager vi over hvordan de møter opp i arbeidslivet. ...

Forebygg digitalt stress og få gladere medarbeidere

Digitalt stress må tas like alvorlig som all annen stress, da det kan gå hardt utover trivselen hos ...

Ledelse

Flytt medarbeidersamtalene ut i det fri – styrk nærvær og tillit

Walk and talk i naturen skaper forutsetninger for tillit og sterke relasjoner mellom deg og medarbei...
Kommunikasjon

Krevende medarbeidere kan ta mye tid

Mange ledere opplever det som ubehagelig å formidle kritikk eller snakke godt med krevende medarbeid...

Ledelse

En leder som formidler gode holdninger vil også bli god til å skape vekst

Formidler du gode holdninger får du medarbeidere som jobber sammen mot økt vekst.«Ledelse er å utvik...
Les mer

LEDERNYTT - LOGG INN

Pluss+ artikler
Digitale magasiner
Bli abonnent

Hold deg faglig oppdatert med vårt nyhetsbrev

Vi sender ikke spam, og vi deler ikke e-postadressen din med andre.