Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
arrow_upward
Pellegrino Riccardi forteller at ledere i gode posisjoner hvor de er veldig selvstendige, føler allikevel at de har null autonomi. De kan kjenne på at de er innrammet, at de ikke har lov til å si eller gjøre ting, og at de mangler mandat.
Pellegrino Riccardi forteller at ledere i gode posisjoner hvor de er veldig selvstendige, føler allikevel at de har null autonomi. De kan kjenne på at de er innrammet, at de ikke har lov til å si eller gjøre ting, og at de mangler mandat.

Det er jo en grunn til at Elon Musk går på jobb hver dag

Det finnes mange årsaker til å øke bevisstheten rundt grunnleggende menneskelige behov og motivasjonsdrivere på jobb. Du trenger ikke å bruke masse penger på konsulenter eller programmer heller - du kommer langt ved å bare sette det på agendaen. Foredragsholder og programleder Pellegrino Riccardi forklarer hvor ukomplisert det kan være. 

Riccardi har stor tro på at det først og fremst er bevisstgjøring som skal til for å heve trivsel og effektivitet på jobb.

De seks grunnleggende behovene har sin opprinnelse fra Tony Robbins. Han er styrtrik og prater alt for mye, som bare en amerikaner kan gjøre, men han er også veldig dyktig. Han har gjort det stort fordi han har kokt menneskelig drivkraft ned til seks behov. Disse er veldig enkle å forstå, og flere av disse er også enkle å påvirke.

De beste jobbene der folk uttrykker at de trives veldig godt, er jobber som har mye autonomi og selvstyre. Folk er ofte opptatt av dette nå, spesielt med hybridkontor

Artikkelen fortsetter under.

Lese mer? Velg et abonnement som passer deg

LN Facebook Videocation   LN 3

HALVÅRSABONNEMENT MED LEDERNYTT + VIDEOCATION

3 print + digitale utgaver.
Tilgang til Pluss-artikler på nett i 6 mnd. 
Digitalt arkiv med tidligere utgaver.
6 mnd. med Videocation (videokurs)
kr 2250,- 
LN Facebook Videocation   LN 3

ETT ÅR MED LEDERNYTT + VIDEOCATION

6 print + digitale utgaver.
Tilgang til Pluss-artikler på nett i 12 mnd. 
Digitalt arkiv med tidligere utgaver.
Ett år med Videocation (videokurs)
kr 3500,- 
LederNytt web abo Ringnes[1]

ETT ÅRS ABONNEMENT - PRINT + DIGITALT

6 print + digitale utgaver
Tilgang til Pluss-artikler på nett i 12 mnd. 
Digitalt arkiv med tidligere utgaver
kr 949,- 
LederNytt web abo digital[1]

ETT ÅR - DIGITALT ABONNEMENT

6 digitale utgaver
Tilgang til Pluss-artikler på nett i 12 mnd. 
Digitalt arkiv med tidligere utgaver
kr 899,- 
Se flere pakketilbud her

Allerede abonnement?Logg inn her

Artikkelen er kun tilgjenglig når logget inn.


Har du glemt ditt passord?
Artikkelen fortsetter under annonsen.

Tenk som en speider – span fremover og vær alltid beredt

Det går raskere og raskere, det går opp og ned, det går rundt og rundt. Henger du med på fremtidskar...
Les mer....

Krevende tider og kriser håndteres best med lagspill

Koronaepidemien kom nærmest kastet på Vinmonopolet som for de fleste andre virksomheter i Norge. Hel...
Les mer....

Lederstøtten som får de ansatte til å sette ny kunnskap ut i praksis

Din rolle som leder kan være avgjørende for hvor effektivt kursing og opplæring av medarbeidere vil ...
Les mer....
Ledelse

Involver medarbeiderne i levende strategiplaner

Vil du sikre deg engasjerte medarbeidere, er du også nødt til å involvere dem. For at de skal føle e...
Les mer
Ledelse

Revider kjerneverdiene til bedriften din med fire enkle trinn

Har bedriften din fortsatt de samme kjerneverdiene som ble satt opp for flere år siden? Da er det på...
Les mer....

Gjør deg klar for en suksessfull digital transformasjon

Hvordan påvirker digital transformasjon bedriftene? Og hva blir den nye lederrollen i det hele? Vi i...
Les mer....

Magien skjer i relasjonen

Det viktigste du kan gjøre som leder er å jobbe med relasjonen. Når medarbeidere føler seg sett, utf...
Les mer....

Fra godværsleder til balansekunstner

Vi har i lang periode vært godværsledere. Vi har kunnet feiret suksesser og klappet hverandre på sku...
Les mer....
Kommunikasjon

Følg med på dine medarbeidere – uten at de føler seg overvåket

Mange overvåkingsmetoder kan gjøre at arbeidstakere tar avstand fra lederne sine – ingen liker å føl...
Les mer....
+PLUSS Artikler, Ledelse

2023 vil sette ledere på prøve

Etter rundt 20 år hvor de fleste piler har pekt oppover, må en innse at 2023 og årene fremover vil k...
Les mer....

Bokintervjuet

De du liker best, er også de du misliker mest

Ledere, lærere, parterapeuter, foreldre, politikere og helsearbeidere – verden kryr av roller og opp...
Les mer....
Jobb, karriere & Ledelse

La forretningsideen din bli til virkelighet – med tre enkle steg

Sitter du med en ny forretningsidé, men ikke vet hvor du skal starte? Seriegründer Paul Lewis er gru...
Les mer....


womman day

Med kvinner i lederstolen

Selv om likestillingen fortsatt ikke er helt der den skal være, gjør kvinner allikevel kraftige frem...
Les mer....
Ledelse

Bærekraft bør bli bedriftskultur

Klimakampen kan ikke vinnes kun fra toppen. Miljøengasjement og bærekraft må bli en del av bedriftsk...
Les mer....
LEDERNYTT 1-22

Halvårsabonnement: LederNytt + Videocation

For deg som leder og ditt lederteam!